Avoimet yleisurheilukilpailut 18.8.

Lisätty:

Huom muuttunut aika

KAIKILLE AVOIMET LASTEN YLEISURHEILUKILPAILUT (ei edellytä aiempaa osallistumista urheilukouluun, ei sisällä vakuutusta) maanantaina 18.08.2014 klo 18.00. Ilmoittautuminen urheilukentällä klo 17.30 mennessä tai Taru Turkialle sähköpostilla taru.turkia@luukku.com

 

TULOKSET

Ylämaan Pyrkijät järjesti viimeiset lasten yleisurheilukilpailut Ylämaan urheilukentällä

Osanottajia oli ilahduttavasti mukana

 

Tulokset

T 13                                                                               P-13

60 m

1. Ella Husu                                           9,88                                    1.Jouni Hannula             10,70

                                                                                       2. Lasse Solvang             10,84

                                                                                       3. Lauri Hytti                     11,66

 

Kuula

1. Ella Husu                       3 kg            6,59                                    1.Lasse Solvang              6,29

                                                                                       2. Lauri Hytti                     5,44

                                                                                       3. Joni Nurmela               4,96

                                                                                       4. Jouni Hannula            4,19

Pituus

1. Ella Husu                                           3,80                                    1. Joni Nurmela               5,45

                                                                                       2. Lasse Solvang             3,12

                                                                                       3. Jouni Hannula            2,87

                                                                                       4. Lauri Hytti                     2,86

 

T-11                                                         P-11

Pituus

1. Annika Lyijynen          2,66                                    1. Aku Saarinen              3,08

2. Siiri Husu                                           2,53                                    2. Topi Kirppu                   2,91

3. Veera Jokimies            2,15

 

T-11                                                                               P-11

Kuula

1. Annika Lyijynen          4,09                                    1. Aku Saarinen              3,61

2. Veera Jokimies            3,58                                    2. Topi Kirppu                   3,23

60 m

1. Annika Lyijynen          11,29                                  1. Aku Saarinen              11,13

2. Siiri Husu                                           11,35                                  2. Topi Kirppu                   11,72

3. Veera Jokimies            12,56

 

T-9                                                                                 P-9

Pituus

1. Elina Husu                   2,58                                    1. Valtteri Kinnunen       2,35

2. Aada Solvang              2,53                                    2. Akseli Kinnunen         2,63

3.Roope Saarinen           2,57

4. Eerik Husu                   2,50

5. Aaro Turkia                   2,35

6. Sami Nurmela              1,78

Kuula

1. Aada Solvang              2,81                                    1. Aaro Turkia                   6,86

                                                                                       2. Eerik Husu                   4,27

                                                                                       3. Akseli Kinnunen         4,21

                                                                                       4. Valtteri Kinnunen       4,14

                                                                                       5. Roope Saarinen          3,59

                                                                                       6. Sami Nurmela              3,17

                                                                

 

 

T-9                                                                                 P-9

40 m

1. Aada Solvang              7,20                                    1. Valtteri Kinnunen       7,37

2.Elina Husu                    7,93                                    2. Akseli Kinnunen         7,60

                                                                                       3. Roope Saarinen          8,84

                                                                                       4. Sami Nurmela              9,22

600 m

T-13                                                                               P-11

1. Ella Husu                                           2,29                                    1. Topi Kirppu

T-11

1. Siiri Husu                                           2,42                                    P-9

2. Annika Lyijynen          2,43                                    1.Valtteri Kinnunen        2,32

3. Veera Jokimies            3,10

 

900 m

N                                                                                    P-13

Taru Turkia                       4,04                                    1. Jouni Hannula            3,32

                                                                                       2. Lasse Solvang             4,23

                                                                                       3.