Lemi-Taipalsaari riistanhoitoyhdistys

 

AMPUMAKILPAILUT 2.6.2002 MUUKON AMPUMARADALLA

 

TULOKSET:

Hirvi                       Miehet

                      1.   Värtö Mikko                      Salo-Äitsaari Ms                      90

2.      Takanen  Tarmo                Lepjärven Seudun My                86

3.      Pyssy Timo                Lpr Varuskunnan Em                85

4.      Liljeqvist Jan-Erik                Vesterby If                                77

5.      Leimola Sami                Ms Sport                                76

6.      Ahtiainen Matti                 Kytölän Eräveikot                69

7.      Rautio Heikki                Pyhtään Erämiehet                69

8.      Peuhkuri Seppo                Kytölän Eräveikot                69

9.      Vitikainen Atte                Vehkataipaleen Ms                67

10.  Kortelainen Aarne                 Vehkataipaleen Ms                67

11.  Kallio Jarmo                Kurhilan Eränkävijät                67

12.  Arpiainen Markku                Leväsen My                                64

13.  Hietamies Lassi                Uimin Erä                                63

14.  Illukka Kimmo                Pönniälän Ms                                60

15.  Karhu Matti                Lemin Rm                                47

16.  Nisonen Veli-Matti                Kytölän Eräveikot                47

17.  Haiko Jarmo                 Kytölän Eräveikot                35

18.  Permi Matti                Vehkataipaleen Ms                16

 

                      Miehet 50

1.   Kähönen Pauli                 Pohjois-Vehkalahden My                 90

2.   Ahti Kimmo                 Miehikkälän Pohjoinen                 86

3.   Kareinen Pentti                 Lemin Rm                                  73

4.   Partanen Lasse                 Lemin Rm                                  58

5.   Luoma Erkki                 Myllykylän Erä                 45

6.   Kapiainen Einari                 Uimin Erä                                  30

7.   Saira Valto                 Uimin Erä                                  19

 

                      NAISET

 

1. Savukari Sirkka                      Virolahden My                      90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     

Luodikko        

 

Miehet

                      1.  Takanen Tarmo                      Lapjärven My                      88

                      2.  Värtö Mikko                      Salo-Äitsaari Ms                      87

                      3.  Pylsy Timo                      LPR varuskunnan Em                      85

                      4.  Arpiainen Markku                       Leväsen My                           84

                      5.  Leimola Sami                      Ms Sport                             75

                      6. Liljeqvist Jan-Erik                      Vesterby If                           75

7. Peuhkuri Seppo                      Kytölän Eräveikot                      75

8. Hietamies Lassi                      Uimin Erä                                            72

9.  Illukka Kimmo                      Pönniälän Ms                                            70

10. Rautio Heikki                      Pyhtään Em                                            68

11. Karhu Matti                       Lemin Rm                                            54

12. Nisonen Veli-Matti                      Kytölän Eräveikot                      38

 

                     

 

                      Miehet 50

1.   Kähönen Pauli                 Pohjois Vehkalahden My                 96

2.   Kimmo Ahti                 Miehikkälän Pohjoinen                 93

3.   Luoma Erkki                 Myllykylän Erä                 83

4.   Partanen Lasse                 Lemin Rm                                  62

5.   Kareinen Pentti                  Lemin Rm                                  53

6.   Saira Valto                  Uimin Erä                                  41

 

 

Naiset

1.   Savukari Sirkka                 Virolahden My                 82

2.   Hirvi Marjut                 Muukon Em                                  81

 

Rhy: mestarit

                      Hirvi

1.   Pylsy Timo                 LPR varuskunnan Em                 85

                     

                      Yhdistetty hirvi ja luodikko

                      1. Pylsy Timo                      LPR varuskunnan Em                      170

 

                      Hirvi seurakohtainen

                      1. Lemin Riistamiehet                      178

                      2. Kytölän Eräveikot                      151

3. Vehkataipaleen My                      150

                      4. Uimin Erä                           112

                     

 

 

 

 

 

Skeet                      Miehet

                      1.Seppälä Markku                      24

                      2. Pentti Arto                      23

3. Joronen Tuomo                      22

4. Kaasinen Pekka                      20

5. Pylsy Timo                      19

 

Miehet 50

1.   Pasanen Ahti                 17

2.   Heimovaara Lasse                 17

 

 

Miehet 20

1. Pasanen Lassi                      18

 

 

Trap                      Miehet

                      1.  Seppälä Markku                      23

                      2.  Suoknuutti Janne                      23

                      3.  Toimela Tarmo                      22

                      4.  Töyrylä Juha                      21

                      5.  Saikko Timo                      19

                      6.  Tyyster Ville                      19

                      7.  Joronen Tuomo                       18

 

 

 

Miehet 50

1.   Heikkinen Pauli                 20

2.   Talka Ismo                 19

3.   Suni Oiva                                  18

4.   Pasanen Ahti                 16

 

 

Miehet 20

1.  Pasanen Lassi                      22

2.  Poittinen Timo                      21

3.  Laitinen Jani                      19